Maciej Mazur

Dyrektor Zarządzający

Wiceprezydent AVERE

Praktyk gospodarczy z długoletnim doświadczeniem w sektorze energetycznym. Od 2012 roku związany z branżą paliw alternatywnych, w szczególności z sektorem energii elektrycznej (elektromobilność). Pracował m.in. przy realizacji największych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych w Polsce oraz doradzał firmom z branży paliwowej, motoryzacyjnej, finansowej i FMCG. Absolwent Stosunków Międzynarodowych w specjalności Międzynarodowa Polityka Handlowa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada również dyplom MBA. W trakcie realizacji przewodu doktorskiego z dziedziny ekonomii. Autor licznych publikacji z zakresu energetyki oraz komunikacji społecznej. Prelegent wielu branżowych debat i konferencji.

Łukasz Witkowski

Dyrektor Operacyjny

COO

Wiceprezes i współzałożyciel PSPA, praktyk w obszarze zarządzania operacyjnego, ze znajomością funkcjonowania spółek handlowych i grup kapitałowych branży paliw alternatywnych. Od ponad dekady związany z sektorem elektro-energetycznym w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, w większości na stanowiskach kierowniczych i związanych z zarządzaniem projektami. Pracował m.in. w jednej z największych grup kapitałowych z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowo-Wschodniej, a także przy największych inwestycjach infrastrukturalnych, strategicznych dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kierował ponadto merytoryczną działalnością najstarszej organizacji pracodawców w Polsce. Na początku kariery, przez niemal 10 lat, związany z dziennikarstwem. Pełnił m.in. funkcję redaktora naczelnego. Organizator wielu kongresów i konferencji branżowych. Autor artykułów, raportów i opinii związanych z branżą energetyczną. Absolwent Europeistyki, Politologii, Zarządzania i Marketingu. Anioł Ekonomii Społecznej w Projekcie Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju.

Aleksander Rajch

Członek Zarządu

Chief Expert

Prawnik, absolwent WPIA na Uniwersytecie Warszawskim. Praktyk komunikacji korporacyjnej i public affairs. Swoje doświadczenie zdobywał na rynkach energetycznych, finansowych oraz FMCG. Zarządza również agencją public relations i kilkoma projektami z zakresu nowych technologii. Jest entuzjastą innowacji i rozwiązań przyszłości. Jako zapalony żeglarz i narciarz, autentycznie wierzy w budowę dynamiki i ruchu bez spalin. W PSPA ekspert do spraw relacji międzynarodowych i technologii autonomicznych.

Jacek Błaszczyński

Dyrektor ds. Rozwoju

Odpowiedzialny za stworzenie i rozwój Centrum Kompetencyjnego PSPA, menedżer z różnorodnym doświadczeniem branżowym (przemysł ciężki, oil&gas, FMCG, energetyka, produkcja, farmacja, usługi, e-mobility) i operacyjnym (strategia, PMO/zarządzanie projektami, finanse i kontroling, M&A, zakupy, restrukturyzacja, innowacje i rozwój biznesu, projekty greenfield, zakup know-how i praw własności intelektualnej, negocjacje), ekspert elektromobilności z wieloletnią praktyką m.in. w obszarze budowy od podstaw infrastruktury ogólnodostępnej dla jednego z polskich koncernów energetycznych , organizator wewnętrznych akademii i szkoleń korporacyjnych, trener. https://www.linkedin.com/in/jacekblaszczynski/

Magda Furmanek

Dyrektor Kreatywny

Ekonomistka i technik sztuk plastycznych. Absolwentka Katedry Transportu i Logistyki na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada doświadczenie z zakresu infografiki i wizualizacji danych. Z PSPA współpracuje od 2018 r. Zajmuje się projektowaniem i tworzeniem materiałów graficznych na potrzeby wydarzeń, druku i mediów cyfrowych oraz oprawą i składem publikacji wydawanych przez PSPA.

Wojciech Jakubczak

Project Manager

Koordynuje współpracę z Członkami Wspierającymi PSPA. Odpowiedzialny za współpracę z samorządami i organizację cyklu szkoleń „Elektromobilność w praktyce”, zrealizowanych w kilkudziesięciu największych miastach w Polsce. Prowadził liczne szkolenia z obszaru elektromobilności dla instytucji publicznych oraz koncernów motoryzacyjnych. Rozwija projekty związane technologiami wodorowymi. Od wielu lat związany z branżą energetyczną i ochrony środowiska.

Albert Kania

Data Analyst

Absolwent kierunku Technologii Energii Odnawialnej. Ukończył studia inżynierskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, broniąc pracę z zakresu strategii rozwoju elektromobilości. W PSPA odpowiedzialny za analizę danych, rozwój nowej mobilności i wkład merytoryczny publikowanych raportów z dziedziny elektromobilności. Pasjonat motoryzacji, OZE i nowych technologii.

Joanna Makola

Prawnik

Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowych studiów z prawa ochrony środowiska w prawie Unii Europejskiej i w prawie polskim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę zawodową rozpoczęła w administracji rządowej, gdzie odpowiadała za współpracę międzynarodową w obszarze odnawialnych źródeł energii. W ramach pracy w organizacji pozarządowej zajmowała się sprawami niedochowania wymogów ochrony środowiska przez duże obiekty energetycznego spalania. Doradzała w sprawach związanych z finansowaniem działań na rzecz klimatu jako ekspert zewnętrzny polskiej Prezydencji COP24. W PSPA kieruje projektem „Biała Księga Elektromobilności”, współpracuje z administracją rządową i odpowiada za sprawy międzynarodowe.

Jan Wiśniewski

Chief Expert

Praktyk rynku paliw alternatywnych z wieloletnim doświadczeniem, autor licznych raportów, artykułów i publikacji poświęconych zagadnieniom związanym z rozwojem zrównoważonego transportu, członek Komisji Rewizyjnej PSPA, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny. W latach 2017-2020 pełnił funkcję redaktora naczelnego portalu Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych. Jako entuzjasta elektromobilności, brał udział w wielu projektach promocyjnych i badawczych związanych z samochodami elektrycznymi, konferencjach oraz wydarzeniach branżowych.

Marcin Woźniak

Marketing Manager

Ukończył Politechnikę Poznańską na wydziale Inżynieria Zarządzania. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując w wydawnictwie, jako szef pionu wdrażając na rynek nowe produkty branżowe, kierując zespołem oraz w branży eventowej będąc odpowiedzialnym za organizację kongresów i konferencji oraz relacje z kluczowymi klientami. W PSPA planuje i realizuje strategię marketingową firmy, jednocześnie kreując wizerunek organizacji poprzez prowadzenie social mediów oraz realizację założeń komunikacyjnych z partnerami.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych

Newsletter

Przyjmuję do wiadomości, że podając adres e-mail wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).

Bądź na bieżąco!

© 2020 Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Wszystkie prawa zastrzeżone

Jak uzyskać dostęp do Polish EV Outlook 2020?

Dostęp do Raportu jest płatny. W tym celu prosimy o kontakt: