Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych

Maciej Mazur

Dyrektor Zarządzający

Prezydent AVERE

Praktyk gospodarczy z długoletnim doświadczeniem w sektorze energetycznym. Od 2012 r. związany z branżą paliw alternatywnych, w szczególności z sektorem energii elektrycznej (elektromobilność). Pracował m.in. przy realizacji największych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych w Polsce oraz doradzał firmom z branży paliwowej, motoryzacyjnej, finansowej i FMCG. Absolwent Stosunków Międzynarodowych w specjalności Międzynarodowa Polityka Handlowa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada również dyplom MBA. W trakcie realizacji przewodu doktorskiego z dziedziny ekonomii. Autor licznych publikacji z zakresu energetyki oraz komunikacji społecznej. Prelegent wielu branżowych debat i konferencji.

Łukasz Witkowski

Dyrektor Operacyjny

Wiceprezes Zarządu

Wiceprezes i współzałożyciel PSPA, praktyk w obszarze zarządzania operacyjnego, ze znajomością funkcjonowania spółek handlowych i grup kapitałowych branży paliw alternatywnych. Od ponad dekady związany z sektorem elektro-energetycznym w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, w większości na stanowiskach kierowniczych i związanych z zarządzaniem projektami. Pracował m.in. w jednej z największych grup kapitałowych z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowo-Wschodniej, a także przy największych inwestycjach infrastrukturalnych, strategicznych dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kierował ponadto merytoryczną działalnością najstarszej organizacji pracodawców w Polsce. Na początku kariery, przez niemal 10 lat, związany z dziennikarstwem. Pełnił m.in. funkcję redaktora naczelnego. Organizator wielu kongresów i konferencji branżowych. Autor artykułów, raportów i opinii związanych z branżą energetyczną. Absolwent Europeistyki, Politologii, Zarządzania i Marketingu. Anioł Ekonomii Społecznej w Projekcie Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju.

Aleksander Rajch

Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych

Członek Zarządu

Prawnik, absolwent WPIA na Uniwersytecie Warszawskim. Praktyk komunikacji korporacyjnej i public affairs. Swoje doświadczenie zdobywał na rynkach energetycznych, finansowych oraz FMCG. Zarządza również agencją public relations i kilkoma projektami z zakresu nowych technologii. Jest entuzjastą innowacji i rozwiązań przyszłości. Jako zapalony żeglarz i narciarz, autentycznie wierzy w budowę dynamiki i ruchu bez spalin. W PSPA ekspert do spraw relacji międzynarodowych i technologii autonomicznych.

Leszek Dubel

Webdeveloper

Od ponad 15 lat pracuje jako webdeveloper, grafik. Magister na kierunku PR i Reklama. Entuzjasta nowych technologii. Z PSPA współpracuje od 2021 r. Opiekuje się, tworzy, optymalizuje i czuwa nad sprawnym działaniem serwisów Internetowych PSPA.

Magda Furmanek

Dyrektor Kreatywny

Ekonomistka i technik sztuk plastycznych. Absolwentka Katedry Transportu i Logistyki na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada doświadczenie z zakresu infografiki i wizualizacji danych. Z PSPA współpracuje od 2018 r. Zajmuje się projektowaniem i tworzeniem materiałów graficznych na potrzeby wydarzeń, druku i mediów cyfrowych oraz oprawą i składem publikacji wydawanych przez PSPA.

dr inż. Maciej Gis

Rzecznik Prasowy

Kierownik biura komunikacji i rzecznik prasowy PSPA

Wojciech Jakubczak

Dyrektor Rozwoju Organizacji

Koordynuje współpracę z Członkami Wspierającymi PSPA. Odpowiedzialny za współpracę z samorządami i organizację cyklu szkoleń „Elektromobilność w praktyce”, zrealizowanych w kilkudziesięciu największych miastach w Polsce. Prowadził liczne szkolenia z obszaru elektromobilności dla instytucji publicznych oraz koncernów motoryzacyjnych. Rozwija projekty związane technologiami wodorowymi. Od wielu lat związany z branżą energetyczną i ochrony środowiska.

Albert Kania

Senior New Mobility Manager

Absolwent kierunku Technologii Energii Odnawialnej. Ukończył studia inżynierskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, broniąc pracę z zakresu strategii rozwoju elektromobilości. W PSPA odpowiedzialny za analizę danych, rozwój nowej mobilności i wkład merytoryczny publikowanych raportów z dziedziny elektromobilności. Pasjonat motoryzacji, OZE i nowych technologii.

Łukasz Lewandowski

New Mobility Manager

Wieloletni praktyk, pasjonat i ekspert elektromobilności. Od 2017 r. związany z sektorem energetycznym, w szczególności z branżą eMobility. Współautor wielu publikacji i raportów branżowych. Przeprowadził wiele szkoleń z zakresu użytkowania aut elektrycznych i infrastruktury do ładowania. Założyciel jednego z pierwszych portali o samochodach elektrycznych. Absolwent kierunku Ekonomia menedżerska na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów technicznych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Maria Majewska

New Mobility Manager

Magister inżynier Ochrony Środowiska, absolwentka Politechniki Warszawskiej. Zafascynowanie elektromobilnością pojawiło się na ostatnim roku studiów spędzonym na wymianie studenckiej we Francji. Związana z branżą od samego początku ścieżki zawodowej. Przez kilka lat zajmowała się koordynacją projektów, a później prowadzeniem zespołu ds. realizacji sprzedaży w przedsiębiorstwie projektującym oraz produkującym systemy bateryjne. Z PSPA związała się pod koniec 2021 r., aby koordynować zagadnienia związane z wdrażaniem Stref Czystego Transportu oraz prowadzić prace merytorycznego Komitetu Bateryjnego, pracującego na rzecz rozwoju rynku bateryjnego w Polsce.

Paweł Mazur

Redaktor

Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem (m.in. były dziennikarz Pulsu Biznesu i Gazety Bankowej) i PR-owiec. Od kilkunastu lat prowadzący działalność gospodarczą. Były członek zarządu Strategia Doradztwo Komunikacja. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Gorący orędownik elektromobilności i wszelkich działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Jakub Rytka

Junior New Mobility Expert

Student kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne na Uniwersytecie Warszawskim, lektor języka Angielskiego kwalifikowany certyfikatem CELTA. Miłośnik motoryzacji, zwłaszcza tej bezemisyjnej. Były Harcerz, a hobbystycznie fotograf oraz entuzjasta nowych technologii. W PSPA Młodszy Specjalista ds. Nowej Mobilności koordynujący komunikację z Członkami Wspierającymi oraz Office Manager.

Jan Wiśniewski

Dyrektor Centrum Badań i Analiz

Praktyk rynku paliw alternatywnych z wieloletnim doświadczeniem, autor licznych raportów, artykułów i publikacji poświęconych zagadnieniom związanym z rozwojem zrównoważonego transportu, członek Komisji Rewizyjnej PSPA, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny. W latach 2017-2020 pełnił funkcję redaktora naczelnego portalu Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych. Jako entuzjasta elektromobilności, brał udział w wielu projektach promocyjnych i badawczych związanych z samochodami elektrycznymi, konferencjach oraz wydarzeniach branżowych.

Marcin Woźniak

New Mobility Marketing Manager

Ukończył Politechnikę Poznańską na wydziale Inżynieria Zarządzania. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując w wydawnictwie, jako szef pionu wdrażając na rynek nowe produkty branżowe, kierując zespołem oraz w branży eventowej będąc odpowiedzialnym za organizację kongresów i konferencji oraz relacje z kluczowymi klientami. W PSPA planuje i realizuje strategię marketingową firmy, jednocześnie kreując wizerunek organizacji poprzez prowadzenie social mediów oraz realizację założeń komunikacyjnych z partnerami.

Piotr Ziółkowski

New Mobility Expert

Ekspert ds. Nowej Mobilności zajmujący się budową społeczności użytkowników pojazdów elektrycznych w Polsce, będący również orędownikiem rozwoju elektryfikacji w sektorze transportu ciężkiego. Absolwent kierunków Zarządzania w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz na Uniwersytecie Warszawskim z bogatym doświadczeniem z zakresu rozwoju elektromobilności po stronie importerów branży motoryzacyjnej. Nieoficjalny champion tenisa stołowego Centrum Nowej Mobilności oraz 3. najszybszy zawodnik podczas wielkiego Grand Prix PSPA 2021

Jak uzyskać dostęp do Polish EV Outlook 2021?

Dostęp do Raportu jest płatny. W tym celu prosimy o kontakt: